Добровільний сертифікат
Добровільна сертифікація проводиться з метою підвищення конкурентоспроможності та підтвердження якості продукції (чи послуг), збільшення товарообігу та здобуття довіри з боку споживачів. Такий сертифікат дозволяє ефективно брати участь у тендерах, більш активно опановувати український і зарубіжний ринки.
Добровільна сертифікація проводиться у тих випадках, коли законодавчо не передбачено підтвердження вимог до безпеки. В такому випадку, виробник (імпортер, постачальник) у добровільному порядку може отримати незалежне підтвердження переваг продукції (послуг) через добровільну сертифікацію.
На добровільних засадах проводиться сертифікація продукції та систем менеджменту. Сертифікат видається на захищеному бланку Системи сертифікації, відповідно до вимог, визначених процедур та схем сертифікації.
Сертифікація проводиться органами з сертифікації, які акредитовані Національним Агентством з Акредитації України (НААУ) і підтвердили власну технічну компетентність на відповідність європейським нормам та міжнародним стандартам ISO/IEC 17065, ISO/IEC 17021-1
Переваги добровільної сертифікації:
- відсутність дорогої реєстрації і внесення до Державного Реєстру;
- висока довіра до результатів сертифікації через наявність акредитації;
- гнучкість у визначенні термінів та порядку виконання робіт;
- більш досконала і налагоджена процедура надання послуги, заснована на міжнародній сертифікаційній практиці;
- визнання результатів робіт в багатьох країнах світу, зокрема в країнах Євросоюзу.