Знак сертифікації продукції

ФОРМА, РОЗМІРИ ТА ТЕХНІЧНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ
ЗНАКУ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОДУКЦІЇ

Знак відповідності призначений для позначення продукції, рекламної інформації чи супровідної документації щодо даної продукції, з метою інформування споживачів або інших зацікавлених сторін про те, що продукцію сертифіковано в Системі сертифікації УКРЕКСПЕРТИЗА згідно з встановленим порядком.

Знак відповідності, що застосовується для позначення сертифікації продукції зображено у рис. 1

znak

Рис. 1 Зображення знаку відповідності продукції

У залежності від вимог споживача, власних потреб або дизайну оформлення споживчої тари або етикетки, виробник має право використовувати знак або кольоровий, або чорно-білий (в т.ч. відтінки сірого). Зображення повинно бути контрастним на основному фоні.

Розмір знаку для кожного з місць розташування визначає виробник, який одержав право на його застосування, але розмір повинен гарантувати його чіткість та розбірливість, а також збереження загального дизайну та естетичності.

Зображення знаку може бути виконано будь-якими технологічними способами, що забезпечують чіткість та розбірливість зображення протягом усього строку служби продукції або терміну зберігання документу.

Знак відповідності для позначення продукції наносять на упаковку чи супроводжувальну інформацію. Упаковкою продукції вважається така, що може бути усунена без розбирання або пошкодження самої продукції. Супроводжувальною інформацією вважається така, що є окремою або легко відокремлюється. Етикетки чи ідентифікаційні таблички вважаються частиною продукції. Місце нанесення на продукцію, тару, упаковку та документацію встановлює виробник, що одержав право на його застосування.

При неможливості нанесення знаку безпосередньо на продукцію його наносять на споживчу упаковку, у якій ця продукція реалізується, товаросупровідну або експлуатаційну документацію.

Знак відповідності не дозволяється використовувати для нанесення на продукцію таким чином, щоб це можна було сприйняти як позначення сертифікації системи управління чи іншим чином вводити споживачів в оману.

Виробник має право використовувати знак після укладення сертифікаційної угоди із Органом з сертифікації продукції ТОВ “ВЕС “УКРЕКСПЕРТИЗА”.

У разі, якщо дію сертифікату відповідності тимчасово призупинено, на цей період забороняється маркувати продукцію, тару, упаковку, супровідну документацію, рекламні матеріали тощо знаком.

При анулюванні або закінченні терміну дії сертифікату відповідності, виробник втрачає право та припиняє використовувати логотип з дня закінчення дії або отримання відповідного повідомлення.

Застосування знаку відповідності без одержання на це права, або використання інших знаків, символів тощо, які імітують цей знак, не допускається.

Орган з сертифікації залишає за собою право вживати відповідних заходів (такі як, коригувальні дії, скасування сертифікату, опублікування порушень та інші дії згідно з діючим законодавством) у разі встановлення порушення з боку підприємства цих вимог.