Знак сертифікації систем управління

ФОРМА, РОЗМІРИ ТА ТЕХНІЧНІ УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ
ЗНАКУ ВІДПОВІДНОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ

Знак відповідності системи управління призначений для розміщення на упаковці продукції чи супровідній інформації, а також бланках підприємства чи іншої доречної документації підприємства, з метою інформування споживачів або інших зацікавлених сторін про те, що систему управління виробника сертифіковано в Системі сертифікації УКРЕКСПЕРТИЗА згідно з встановленим порядком.

Знак відповідності, що застосовується для позначення сертифікації системи управління зображено у рис. 1.

znak ves iso 9001 2015 znak ves iso 14001 2015 znak ves ohsas 18001 2007 znak ves dstu iso 9001 2015 znak ves dstu iso 14001 2015 znak ves dstu ohsas 18001 2010

znak ves iso 22000-2018 znak ves iso 22000-2007 znak ves iso 45001-2018 znak ves dstu iso 45001-2018

Рис. 1 Зображення знаку відповідності систем управління

У залежності від вимог споживача, власних потреб або дизайну оформлення споживчої тари або етикетки, виробник має право використовувати знак або кольоровий, або чорно-білий (в т.ч. відтінки сірого). Зображення повинно бути контрастним на основному фоні.

Розмір знаку для кожного з місць розташування визначає виробник, який одержав право на його застосування, але розмір повинен гарантувати його чіткість та розбірливість, а також збереження загального дизайну та естетичності.

Зображення знаку може бути виконано будь-якими технологічними способами, що забезпечують чіткість та розбірливість зображення протягом усього строку служби продукції або терміну зберігання документу.

Знак відповідності для позначення продукції наносять на упаковку чи супроводжувальну інформацію. Упаковкою продукції вважається така, що може бути усунена без розбирання або пошкодження самої продукції. Супроводжувальною інформацією вважається така, що є окремою або легко відокремлюється. Етикетки чи ідентифікаційні таблички вважаються частиною продукції.

Знак відповідності не дозволяється використовувати для нанесення на продукцію таким чином, щоб це можна було сприйняти як позначення сертифікації продукції чи іншим чином вводити споживачів в оману.

Виробник має право використовувати знак після укладення сертифікаційної угоди із Органом з сертифікації ТОВ “ВЕС “УКРЕКСПЕРТИЗА”.

Дозволяється разом із знаком відповідності або окремо від нього послатися на сертифікацію системи управління у документації підприємства, при цьому при посиланні повинно бути зазначено:

  • назва сертифікованого виробника, в т.ч. торгова марка;
  • тип системи управління (із зазначенням редакції, наприклад, ДСТУ ISO 14001:2015);
  • посилання на ОС, що видав сертифікат (ТОВ “ВЕС “УКРЕКСПЕРТИЗА”).

У разі, якщо дію сертифікату відповідності тимчасово призупинено, на цей період забороняється маркувати продукцію, тару, упаковку, супровідну документацію, рекламні матеріали тощо знаком.

При анулюванні або закінченні терміну дії сертифікату на систему управління, виробник втрачає право та припиняє використовувати знак відповідності з дня закінчення дії або відповідного повідомлення.

Застосування знаку відповідності без одержання на це права, або використання інших знаків, символів тощо, які імітують цей знак, не допускається.

Орган з сертифікації залишає за собою право вживати відповідних заходів (такі як, коригувальні дії, скасування сертифікату, опублікування порушень та інші дії згідно з діючим законодавством) у разі встановлення порушення з боку підприємства цих вимог.