Регламент ЕС № 305/2011 Construction products (CPD/CPR)

У Європейському Союзі діють конкретні правила, вимоги та методи оцінки відповідності до будівельних виробів та конструкцій, що виробляється або ввозяться на територію ЄС. Дані вимоги встановлює Регламент ЕС № 305/2011 (Construction products (CPD/CPR)) щодо будівельних матеріалів.

Під дію цих вимог підпадають всі будівельні матеріали, вироби, конструкції і їх компоненти або системи, які використовуються в зведенні будівель та споруд, монтажі і у будь-яких інших супутніх будівельних роботах.

Вимоги Регламенту охоплюють критерії в частині: механічного опору і стійкості продукції, її безпеки (в тому числі, при виникненні пожежі), гігієни, охорони здоров’я та навколишнього середовища, доступності у використанні, захисту від шуму, економії енергії та використання енергоресурсів та багато іншого.

Існують також окремі вимоги для оцінки відповідності металоконструкцій зі сталі та алюмінію (EN 1090), які базуються на підтвердженні кваліфікації зварювальників та процедур зварювання.

Відмінною особливістю Регламенту щодо будівельної продукції від інших директив Європейського союзу, є те, що для продукції, до якої застосовні дані вимоги оформляється не декларація відповідності, а декларація виробничих характеристик, що:

  • складається на будь-яку продукцію, на яку поширюються вимоги Регламенту;
  • містить інформацію про сферу застосування продукції;
  • містить суттєві характеристики, які мають значення для сфери застосування;
  • включає в себе інформацію про оцінку відповідності продукції (із зазначенням протоколів випробувань та сертифікатів);
  • містить заяву виробника про повну відповідальність за продукцію;
  • містить дані уповноваженого представника, який відповідає в ЄС на запити органів влади.

Після розробки декларації виробничих характеристик, нанесення маркування СЕ, випробувань та / або сертифікації відповідності будівельна продукція отримує допуск до ринків країн-членів Європейського союзу.

Орган сертифікації ТОВ «ВЕС «Укрекспертиза» має міжнародну акредитацію від органу з акредитації ASCB (Велика Британія) стосовно вимог Регламенту 305/2011 та здійснює деякі етапи оцінки відповідності будівельної продукції, що не передбачають обов’язкове залучення європейського нотифікованого органу, включаючи:

  • визначення вимог до продукції (застосовувані стандарти і норми);
  • проведення випробувань, розрахунків типу, значень, узятих з таблиць або в описовій документації;
  • первісна перевірка виробництва і системи виробничого контролю (FPC);
  • безперервне спостереження, перевірка і оцінка системи виробничого контролю.

Для окремих видів продукції передбачені схеми оцінки із обов’язковим залученням органів ЄС на етапах випробування та/або сертифікації. Для проведення таких робіт, укладено договори про співпрацю з нотифікованими установами, що виконують такі роботи.

Зверніться до спеціалістів ТОВ «ВЕС «Укрекспертиза» і отримайте консультацію щодо можливості і порядку оцінювання будівельної продукції на відповідність Регламенту ЄС 305/2011 та отримання маркування CE.